Praktyczne sposoby na oszczędności!

Praktyczne sposoby na oszczędności!
Istnieje wiele sprawdzonych sposobów na oszczędzanie pieniędzy, lecz każdy musi wypracować swoje własne upodobania. Chcę Ci podrzucić kilka pomysłów wykorzystywanych przez innych, z dobrym skutkiem!

Oszczędny handlowiec

Niektóre osoby decydują się na sprzedawanie swoich starych, niepotrzebnych, nigdy nieużytych (niepotrzebne skreślić) rzeczy. Póki nie sprzedadzą tego co zbędne, nie mogą sobie kupić nowej rzeczy – zasady są jasne. Bardziej zmotywowani wolą opcje 2 do 1. Chodzi o to, że sprzedaje się dwie rzeczy, a kupuje tylko jedną nową. Dzięki temu można zaoszczędzić trochę pieniędzy, jeśli oczywiście odpowiednio podejdzie się do sprawy i będzie przestrzegało tej zasady na każdym kroku.

Bez listy ani rusz!

Innym dobrym pomysłem może być oszczędzanie na zakupach w supermarkecie, np. jeśli chodzi o warzywa oraz owoce. Przede wszystkim powinno się kupować takie produkty na małym ryneczku bądź targowisku, gdyż zapłaci się za nie dużo mniej pieniędzy, a znajduje się w nich zdecydowanie mniej chemii. Dzięki świeżym warzywom można z powodzeniem robić samodzielnie sałatki warzywne, a nie kupować gotowe produkty w supermarketach.
Jeśli lubisz kupować wszystko w jednym sklepie, przygotuj sobie listę zakupów warzywno-owocowych oraz całej reszty. Najpierw zrób zakupy na rynku, a dopiero potem w supermarkecie. Nie jest łatwo nabierać dobre nawyki.

Planowanie kopertowe

Idealnym rozwiązaniem jest także odkładanie pieniędzy do koperty, przykładowo na rachunki oraz jedzenie. Warto zebrać wtedy wszelkie należności finansowe, które obowiązują dane gospodarstwo domowe i wyliczyć, ile miesięcznie wydaje się pieniędzy na wszystkie sprawy, aby zapewnić sobie odpowiedni komfort życia. Wtedy też po wypłacie można odłożyć potrzebną kwotę gotówki do koperty, aby to właśnie z niej brać pieniądze na najważniejsze opłaty oraz na zrobienie zakupów spożywczych oraz przemysłowych. W ten sposób da się oczywiście zaoszczędzić, jeśli ktoś nie będzie przy okazji wydawał niepotrzebnie pieniędzy z własnego portfela.

Niedocenione drobniaki

Niektóre osoby decydują się również na zbieranie drobnych. W ten sposób w kilka miesięcy można zebrać niezłą sumkę, jeśli oczywiście nie będzie się zapominało o tym, aby odkładać drobne w jedno miejsce. Jest to może monotonne zadanie, ale na pewno dość opłacalne, o czym przekonało się już wiele osób. Dobry pomysł to również zakupienie skarbonki, z której nie da się wyjąć pieniędzy bez potrzeby jej zniszczenia. Ludziom będzie żal rozbijać całą skarbonkę tylko po to, aby wybrać z niej parę złotych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *